ДНЗ
"Харківський регіональний центр професійної освіти
поліграфічних медіатехнологій та машинобудування"

БІБЛІОТЕЧНА РОБОТА
         Святкування Дня української мови та писемності у ДНЗ «Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування» розпочалося 9 листопаду 2018 року. Бібліотекарем Кохно Є.І. була проведена тематична зустріч та вікторина-хвилинка «Знавці української мови». Учні підготували газети до свята та прочитали вірші.
     Продовжилося свято 12 листопада у читальному залі бібліотеки за адресою вул.. Пушкінська, 87. За ініціативою бібліотекара і викладача української мови та літератури це свято, вже традиційно, було вирішено відзначити акцією написанням
Всеукраїнського диктанту національної єдності. У написанні диктанту взяли участь усі бажаючі, насамперед учні, які вирішили надалі вчитися у вищих навчальних закладах, а також викладачі та майстри виробничого навчання.


З 30 вересня по 02 жовтня 2019 року у приміщенні Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської області проходив освітньо-бібліотечна зустріч та навчальний регіональний семінар для керівників гуртків історичного краєзнавства, завідувачів військово-історичними музеями закладів освіти, організаторів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму та роботи з національно-патріотичного виховання Харківської, Луганської та Полтавської областей за темою «Історія України ХХ століття% виховний потенціал історичної правди». Проводили семінар Міністерство освіти і науки України, Український інститут національної пам’яті, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді,Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської області. 
Кохно Є.І., яка була на направлена на семінар, отримала Сертифікат та цінний подарунок – книги у бібліотеку по сучасній історії України.

У читальному залі по вул. Пушкінській, 87  за ініціативою бібліотекаря і викладача української мови та літератури, вже традиційно, було вирішено відзначити акцією написанням Всеукраїнського диктанту національної єдності. У написанні диктанту взяли участь усі бажаючі: учні, викладачі та майстри виробничого навчання.
Відбулося це так: відеозапис диктанту бібліотекар знайшла у Інтернеті (як завжди, диктант транслювали по радіо в ефірі Національної телерадіокомпанії України, а також по телебаченню – у прямому ефірі UA Перший Національний та на їхньому каналі на YouTube; текст диктував доцент Київського університету ім. Б. Грінченка – Олександр Авраменко), запис через колонки включили учасникам акції, а потім кожен перевірив себе на помилки.

14 листопада 2019 р.  у читальному залі бібліотеки Центру (по вул. Пушкінска, 87) з метою підвищення рівня правосвідомості серед учнівської молоді та профілактики  вчинення правопорушень підлітками, забезпечення безпечного освітнього  середовища старшим лейтенантом поліції Ведмедерею Євгенієм Вікторовичем –  інспектором відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції ГУ НП в Харківській області проведено профілактичні  бесіди у групах І-ІІІ курсу за темою «Відповідальність підлітків перед законом». Під час бесіди інспектором поліції проведено спілкування з учнями на різні теми, які допоможуть підвищити їх рівень правосвідомості, та й уберегти підростаюче покоління від можливих правопорушень.
Учні мали можливість ознайомитися із  постійно діючою книжковою виставкою «Закон про мене і мені про закон», який було поповнено новими законодавчими актами.     21 листопаду 2019 року у читальному залі бібліотеки (за адресою: вул. Пушкінська, 87) відбувся тематичний вечір «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу», присвячений Дню пам'яті жертв голодоморів 1932-1933 років, який відзначається щорічно в четверту суботу листопада відповідно до президентських указів 1998 та 2007 років.
     Вечір готували і проводили зав. бібліотеки Кохно Є.І. та актив бібліотеки – учні групи СВР 8-1 –  Клочко Таїсія, Кудінов Олексій, Тютерєв Дмитро та гр.. СА 9-1 – Єфімов Нікіта та Гєндич Дмитро (ведуча – Кохно Є.І.) На вечорі були присутні учні 1-го курсу машинобудівного профілю, викладачі, майстри виробничого навчання, заступник директора Монтрезор Т.П..26 грудня 2019 року у групі 1 курсу операторів комп’ютерної верстки (ОКВЕОМ-1) відбувся бінарний урок  на тему «Побудова книги» (тема програми «Художнє оформлення друкованої продукції»). Готували урок завідувач бібліотеки Кохно Є.І. разом з викладачем предмету «Обробка текстової та графічної інформації Вініченко Н. О.

       24 лютого 2020 року у Центрі відсвяткували  Міжнародний день рідної мови. Бібліотечний урок «Її Величність – Мова» готували разом викладач української літератури, заступник директора з НВхР Моісеєнко С.В., завідуюча бібліотекою Кохно Є.І. та актив бібліотеки. До уроку було підготовлено:
- однойменна презентація;
- книжкова виставка «Слово до слова – зложиться мова»;
- відеороліки: «Легенда про мову»; «11 найцікавіших фактів про мови світу»; «Українська мова – 15 цікавих фактів»;
- тести «Наскільки ти грамотний?» та «Що саме змінили мовознавці у літературній українській мові?».
        Урок пройшов цікаво та корисно для учнів.

     З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.
     Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
     Через пандемію та карантинні обмеження в бібліотеці ДНЗ «Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування до Дня Європи не мали змоги організовувати публічні зустрічі для відзначення Дня Європи в Україні для були учнів у рамках засідання Евроклубу, але були розроблені спеціальні тематичні дистанційні заходи, а саме: віртуальні книжкові виставки: «Європейська інтеграція: шляхом миру та співпраці» та «Шедеври світової літератури»; онлайн-вікторина для учнів «ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ?»; у читальному залі – книжкова виставка «Україна – Європейський Союз».Мова й писемність – це фактори, що творять культуру народу. «Як золотоносна ріка, мова переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі», – сказав Дмитро Павличко. Тому таким знаковим став День слов’янської писемності і культури, який відзначається 24 травня, для всіх центральноєвропейських країн.
    
Бібліотека ДНЗ «Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування» підготувала для вас, шановні користувачі, бібліотечний урок та рекомендаційний список літератури до свята.
У зв’язку із карантином – віртуально!

22 червня Дня скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́ — дня пам'яті в Україні. Цей день нагадує нам про всіх загиблих в боях, закатованих у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду і поневірянь. Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов'язок, захищаючи в ті суворі роки свою Батьківщину.
     Через пандемію та карантинні обмеження бібліотека ДНЗ «Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування» не мала змогу організовувати публічні заходи для відзначення
Дня скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́ — дня пам'яті в Україні, але ми вам пропонуємо спеціальні тематичні дистанційні заходи-онлайн, що нагадають про ті страшні роки, а саме:
-     інформаційна історична пам’ятка
«День, коли почалася війна : Історія дня, який назавжди змінив життя десятків мільйонів людей» із  циклу «Один день в історії»;
-    віртуальні книжкові виставка
«Ніхто не забутий і ніщо не забуте»;
-    тематичний бібліотечний онлайн-урок для учнів
«Один день війни»; 
-  рекомендаційний список літератури для учнів
«Харківщина в роки німецько-радянської (Великої Вітчизняної) війни 1941-1945 рр.»;
-    для тих, хто має можливість відвідати бібліотеку, у читальному залі ми підготували книжкові виставки
«22 июня, ровно в четыре часа…» та «…А завтра була війна…».


                      ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ БІБЛІОТЕКИ!
День Конституції України щороку відзначають 28 червня. Цього дня, 24 роки тому, наша країна отримала свій найважливіший і головний документ — Конституцію!

     День Конституції України – одне із найважливіших національних свят українців, яке прописане в Основному Законі. Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України (Основний Закон держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття).
     Святкування Дня Конституції України – це вже не просто данина традиції, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати, з якими наші предки відстоювали права на свою свободу.
     В рамках святкування Дня Конституції України в бібліотеці ДНЗ «ХРЦ ПО ПМТМ» для вас, шановні користувачі, ми підготували заходи-онлайн (у зв’язку із карантином):
-     Усний журнал-онлайн «День в історії: Конституція України»;
-   Віртуальна книжкова виставка «Конституція України – правовий оберіг держави!» на якій представлено видання з якими ви маєте можливість познайомитися віртуально (через Інтернет) та у бібліотеці Центру.
     Для тих, хто має можливість відвідати бібліотеку: книжкові виставки «Конституція – основа нашого життя» (за адресом: вул. Пушкінська, 87) та «Конституція – основа розвитку національного законодавства» (за адресом: вул. Івана Камишева, 37). На цих книжкових виставках представлені видання, які знаходяться в фонді бібліотеки.
Україна 23 серпня відзначає День Державного Прапора

Свято встановлено "…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…" згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу, й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
      У цей день у місті Києві, інших населених пунктах, а також закордонних дипломатичних установах України відбудеться проведення офіційної церемонії підняття Державного Прапора України, а також інших заходів, спрямованих на виховання поваги до державних символів України
.13 жовтня 2020 року у приміщенні читального залу бібліотеки на вул. Пушкінської, 87 відбулося святкування Дня козацької слави та Дня Захисника Вітчизни. Учнів першого курсу машинобудівного профілю привітала заступник директора з НР Монтрезор Т.П., побажала їм бути справжніми козаками та захисниками Вітчизни.
Завідуюча бібліотеки Кохно Є.І. розповіла, що 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Учням нагадали, що з давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва, на Запорізькій Сечі саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Учні довідалися, також, про те, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
«Про козаків складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу», – так почалася розмова біля книжкової виставки з учнями групи СА 10-1, а потім присутні на заході учні показали свої знання, відповідаючи на запитання вікторини «Той козацької слави во вік не забудемо!».


13 жовтня 2020 року у приміщенні читального залу бібліотеки на вул. Пушкінської, 87 відбулося святкування Дня козацької слави та Дня Захисника Вітчизни. Учнів першого курсу машинобудівного профілю привітала заступник директора з НР Монтрезор Т.П., побажала їм бути справжніми козаками та захисниками Вітчизни.
Завідуюча бібліотеки Кохно Є.І. розповіла, що 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Учням нагадали, що з давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва, на Запорізькій Сечі саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Учні довідалися, також, про те, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
«Про козаків складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу», – так почалася розмова біля книжкової виставки з учнями групи СА 10-1, а потім присутні на заході учні показали свої знання, відповідаючи на запитання вікторини «Той козацької слави во вік не забудемо!».


З нагоди вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів 15.02.2021 року у навчальних групах ДНЗ «Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування викладач історії Шрамко С.С. провів виховні години «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…»

18 лютого 2021 року у Центрі відсвяткували  Міжнародний день рідної мови. Бібліотечний урок «Її Величність – Мова» готували разом викладач української літератури, заступник директора з НВхР Моісеєнко С.В., завідуюча бібліотекою Кохно Є.І. та актив бібліотеки. До уроку було підготовлено:
- однойменна презентація;
- поетичний альбом «Бринить-співає наша мова. Чарує, тішить і п’янить»;
- книжкова виставка «Мова – це надбання нації»;
- відеороліки: «Легенда про мову»; «11 найцікавіших фактів про мови світу»; «Українська мова – 15 цікавих фактів»;
- тести: «Наскільки ти грамотний?» та «Що саме змінили мовознавці у літературній українській мові?».
20 лютого 2021 року у ДНЗ «Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування» відбулося вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають. Небесна сотня» (із переглядом кінофільму). Присутні переглянули презентацію та фільм «Небесна сотня. Зима, що нас змінила» - про події того часу; переглянули  презентацію «Україна та її сучасні герої. Пам’яті загиблих на Майдані ще зовсім молодих людей…»; прослухали пісні та вірші, які були присвячені  загиблим героям. Присутні вшанували пам’ять харків’янам із Небесної сотні: Євгена Котляра, Влада Зубенко та Юрія Паращука - які загинули на Майдані.
Із 09 по 12 березня 2021 року у ДНЗ «Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування» пройшов Шевченківський Тиждень, присвячений 207-ї річниці із дня народження та 160 річниці смерті поета. 

День поезії