ДНЗ
"Харківський регіональний центр професійної освіти
поліграфічних медіатехнологій та машинобудування"

РІК МАТЕМАТИКИ В УКРАЇНІ


2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні – це допоможе привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх наших громадян. Про це заявила Міністр освіти і науки Ганна Новосад сьогодні, 3 грудня 2019 року, під час презентації Національного і Міжнародного звітів за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.
«Оскільки за результатами PISA-2018 ми маємо найгірші дані саме з математики, наступний 2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні. Попередньо Президент дав погодження, і ми вдячні йому за відкритість і готовність швидко реагувати на потреби нашої освіти. Під такий рік буде розроблено план заходів, що передбачатиме цілий спектр активностей для стимулювання розвитку математики в Україні», – зазначила Міністр.
Згідно з результатами PISA-2018, базового рівня математичної компетентності – мінімального, якого в кінці першого етапу середньої освіти мають досягти учні, – в Україні не досягли 36% українських 15-річних підлітків. За словами Ганни Новосад, такі дані, зокрема, заперечують міф про ефективність радянської математичної системи освіти та вказують на необхідність кардинальних змін у шкільній освіті, які має на меті реформа «Нова українська школа».
«Дослідження показує, що 36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Тобто вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв’язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами. Результати PISA-2018 показали, що ми маємо системно працювати над розвитком математичної грамотності в українських школярів», – наголосила Ганна Новосад.

Щоб покращити якість вивчення математики в Україні, 2020/2021 навчальний рік оголосили Роком математичної освіти. Саме з 2021 ДПА з математики має стати обов’язковою, також планують збільшити кількість годин на цей предмет, впровадити нові курси для школярів, провести тренінги для вчителів та відкрити Музей науки — ці та інші заходи є в плані, який ухвалив Уряд 25 червня 2020 рок.

Щоб розв’язати цю проблему, впродовж «математичного року» планують заходи на всіх ланках освіти: від дошкільної до вищої, — зазначила заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
На державному рівні будуть максимально популяризувати математичну освіту, щоб більше мотивувати школярів її вивчати та застосовувати в житті. Працюватимуть над рівним доступом учнів до вивчення математики, обіцяють впровадити сучасні технології та удосконалити ресурсне забезпечення.
Зокрема, починаючи з травня 2021 року, випускники складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Протягом Року математики 2020/2021 також планується:
- збільшити кількість навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
- впровадити курси «Логіка», «Математична логіка» у варіативну складову навчальних планів 1-11-х класів;
- тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування легоматематики в освітньому процесі;
- оснащення школ і профтехів, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
- створення каталогу освітніх ресурсів з вивчення математики;
- розширення мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
- математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів і вчителів математики.

Протягом червня-серпня 2021 планується організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.
09 жовтня 2020 року у приміщенні читального залу бібліотеки (вул. Пушкінська, 87) відбулася нетрадиційний бібліотечний урок «Незвичайна зустріч літератури й математики», яку готувала завідуюча бібліотеки Кохно Є.І. для учнів (були присутні учні 1 и 3 курсу професій машинобудівного профілю). Зустріч присвячувалася Року математичної освіти в Україні, яку було оголошено президентом України 30 січня 2020 року. 
Проводили «Зустріч…» разом: завідуюча бібліотекою та викладач математики Картавих Т.О., яка привітала учнів, нагадала їм про Рік математичної освіти та запросила долучатися до любителів та шанувальників математики.
Під час  «Зустрічі…» завідуюча бібліотекою розповіла учням, що об’єднує математику та літературу, вони переглянули віртуальну книжкову виставку «Математика – цариця всіх наук», познайомилися із бібліографічним посібником «Математика + Література. Для допитливих, тих, хто хоче навчатися цікаво», вирішували «літературні задачі», які читачі можуть зустріти на сторінках літературних творів, дізналися що існує «математична поезія» та ще багато чого цікавого про письменників та поетів, які любили математику.
«Зустріч…» була цікавою, пізнавальною та веселою! На завершення учням було запропоновано самим найти «літературні задачі» в книгах, які їм подобаються, які вони читають.

Директор: dir.poligrafcpto@ptukh.org.ua

Бухгалтерія: buh.poligrafcpto@ptukh.org.ua

Метод. кабінет: mkab.poligrafcpto@ptukh.org.ua
Приймальня: pr.poligrafcpto@ptukh.org.ua

Відділ кадрів: vkadr.poligrafcpto@ptukh.org.ua

Телефон секретаря: (057) 738-42-63

Copyright © 2013 by 

ДНЗ "«Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування»"
All Rights reserved