Електромеханік з ремонту та обслуговуванню ЕОМ

Друкар офсетного плоского друкування

Палітурник

Касир в банку

Слюсар-ремонтник

Слюсар з ремонту автомобілів

Верстатник широкого профілю

Оператор верстатів з програмним керуванням

Оператор компьютерной верстки

Що таке булінг і як з цим боротися
     Термін з’явився в 1990-х з легкої руки британського журналіста Ендрю Адамса. «Bully» перекладається з англійської, як «хуліган» - звідси і утворене слово. До речі, сама часта форма булінга - це булінг в школі. Але бувають схожі ситуації і в дорослому житті. Суть полягає в тому, що на роботі до конкретної людини починає проявлятися відверта нетерпимість з боку керівництва або навіть всього колективу (що трапляється рідше).
     При цьому ступінь вашої компетентності тут не важлива: головне, не сподобається місцевому «хуліганові», який і почне вас всіляко гнобити, підколюючи до схожих дій і всіх інших. Психологи виділяють кілька ознак булінга:
1. Постійна критика. Неважливо, чи робите ви все правильно чи ні, начальство все одно невдоволено.
2. На вас або ваших колег регулярно підвищують голос.
3. Постійно згадують колишні помилки - при тому, що минулі заслуги скидаються з рахунків.
4. Про вас розпускаються плітки, і ви чуєте горезвісний «шепіт за спиною».
5. Колеги демонстративно не кличуть вас на обід.
6. Ви відчуваєте, що вашій роботі заважають інші люди в буквальному сенсі, саботують її.
7. Перед вами ставляться фізично нездійсненні дедлайни.

Симптоми булінгу

     Першим «дзвінком» до того, що не все гаразд, є відчуття повної спустошеності на вихідних - вікенд ви використовуєте тільки для відновлення спокою, а не для відпочинку. Понеділки, звичайно, не всім приносять радість, а ось панічного страху вони точно не повинні викликати. Головне, що потрібно завжди пам’ятати в цій ситуації, що справа НЕ в вас. Якщо ви відповідально виконуєте свою роботу і знаєте, що відмінно відповідаєте посаді, то претензії швидше за все викликані неадекватністю керівництва. До речі, прекрасний IT-спеціаліст Тім Філд, який в 1990-х сам став жертвою буллінга і, звільнившись з роботи, створив першу гарячу лінію для допомоги людям в схожій ситуації, впевнений, що «хулігани» найчастіше дійсно страждають різними формами відхилень у психіці.

Як боротися з булінгом

     На жаль, але ефективних спосіб протидії булінгу вчені поки не винайшли (а шкода!), особливо в ситуаціях, коли гнобить вас не рядовий працівник, а керівник. І якщо шкільний булінг дозволяється тим, що школа рано чи пізно закінчується, то тут все складніше. Однак спробувати утримати своє місце все одно варто, якщо ви довго хотіли потрапити в конкретну компанію.
Профілактика булінга - це:
1. Ніколи не вступайте у словесну сутичку з «хуліганом» - все одно програєте, а крім того, людина зрозуміє, як сильно вона може вас зачепити.
2. Постарайтеся уникати конфліктних ситуацій, і, якщо можливо, знаходіть привід, щоб закінчити розмову: припустимо, вам терміново потрібно зателефонувати по особистих справах.
3. Будьте бездоганні в усьому: починаючи від зовнішнього вигляду і закінчуючи професійними обов’язками. Не давайте приводу до вас «причепитися».
4. Знайдіть друзів в колективі - можливо, на робочому місці вже є ті, хто пройшов схожу з вами ситуацію, і такі люди, звичайно, будуть на вашому боці.
     Якщо ж всі ці методи не допомагають, а боротися з начальством занадто зухвалими методами героїв фільму «Нестерпні боси», ви не готові, краще просто знайти нове місце. Врешті-решт, ви завжди зможете собі сказати, що це був цінний досвід, і зробив вас сильніше, - а своє здоров’я і щастя куди дорожче грошей.
 
20.03.2019 в рамках Всеукраїнського тижня права, в закладі освіти практичним психологом Ігнатійчук Н.М. та соціальним педагогом Стрижко А.А. для учнів першого курсу було проведено виховний захід на тему: «Булінг. Відповідальність» з метою сформувати нетерпимість до проявів агресії; розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля; розвити навички надання і отримання правової допомоги.
Директор           dir.poligrafcpto@ptukh.org.ua
Бухгалтерія        buh.poligrafcpto@ptukh.org.ua
Відділ кадрів    vkadr.poligrafcpto@ptukh.org.ua
Метод. кабінет   mkab.poligrafcpto@ptukh.org.ua
Приймальня      pr.poligrafcpto@ptukh.org.ua
Copyright © 2013 by 
ДНЗ "«Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування»"
All Rights reserved
Телефон:    738-42-63